​Установка септика на дачі

Перед тим як виконувати роботу по установці септика необхідно ретельно обстежити структуру ґрунту на ділянці, її склад, рівень залягання ґрунтових вод. Від цих параметрів може залежати вид каналізації. Грунт повинен володіти прекрасною проникністю, тому що фекальні вода після очищення в септику спрямовується саме в нього.

Якщо грунт цією якістю не володіє, то потрібно для видалення стоків вирити канаву, вона виконуватиме роль труби для дренажу. З неї води будуть йти самопливом або ж для їх видалення будуть застосовуватися спеціалізовані насоси. Але, бувають випадки, коли власники садиб змінюють склад навколишнього грунту, для цього вони частково замінюють його гравієм або піском.

Вы можете купить лексус 450 по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Для цього, ще перед монтажем септика, формують спеціальну подушку. Так отримують два рівня, призначені для фільтрації, збірний і розподільний. Іноді обсяг ємності не можна порівняти з площею ділянки, тоді можуть з'явитися питання з фільтрацією.

Для вирішення питання на ділянці потрібно пристрій аераційного колодязя, його потрібно буде наповнити гравієм або щебенем. Цим власник ділянки може збільшити свою територію, де виконуються процеси по фільтрації вод. Дуже важко влаштувати септик там, де дуже близько розташовуються грунтові води. Це майже не дозволяє створювати бажану систему фільтрації. Виходом з глухого кута є установка декількох ємностей. Це виконується для багатоступінчастого очищення фекальної рідини.

Вибір місця для установки септика

Котлован для септика розташовують на відстані 5-20 метрів від житла, інакше вода, буде потрапляти в грунт, вона може мати негативний вплив на його фундамент. Габарити котловану повинні мати необхідну просторістю, легко вміщати резервуари. Він також повинен бути обладнаний дренажною системою, тільки діяти вона повинна окремо. Складається вона з дренажних труб з перфорованими отворами, виготовлених з пластика. Нижню частину засипають піском товщиною не менше 25 см.

Пісок ретельно розрівнюють, утрамбовують, поливають водою. Потім укладають шар бетону, на нього ставлять ємність септика. Стінки утеплюють пінопластом, особливо ретельно це повинно виконуватися в північних районах країни. Для фіксації резервуара застосовують той же розчин бетону, суміш цементу і піску з наступним трамбуванням.

Ущільнення повинно бути виконано обов'язково, щоб під час підняття ґрунтових вод резервуар не міг спливти на поверхню грунту, тому що в цьому випадку може порушитися вся система септика. В процесі виконання ущільнення при закапуванні резервуара, знаючі люди радять септик наповнювати рідиною, щоб під тиском оточуючих грунтів його стінки не змогли прогнутися і деформуватися. Тільки так можна встановити септик якісно і надійно.

Похожие страницы: